Czy sklep zawieszki z bursztynu poleca artykuły dla niemowląt?

Jeśli Twoje dziecko ząbkuje, prawdopodobnie spędziłeś kilka godzin na szukaniu środków zaradczych w Internecie lub sklepie z zawieszkami z bursztynu i natrafiłeś na teorię, że bursztynowy naszyjnik może pomóc złagodzić niektóre z tych bólów wzrostowych. Ale czy rzeczywiście działają? Oto, co musisz wiedzieć.

Dlaczego naszyjniki z bursztynu oferowane są przez sklep zawieszki z bursztynu? Według zwolenników bursztyn bałtycki zawiera „naturalny środek przeciwbólowy” zwany kwasem bursztynowym. Kiedy dziecko nosi naszyjnik, ciepło jego ciała uwalnia tę magiczną substancję chemiczną z kamienia i zostaje wchłonięta przez skórę, łagodząc w ten sposób jego ból.

A czy naszyjniki z bursztynu jakie poleca sklep zawieszki z bursztynu rzeczywiście działają? Nie, przykro mi. Nie ma dowodów naukowych na poparcie tych twierdzeń. Choć prawdą jest, że bursztyn bałtycki rzeczywiście zawiera kwas bursztynowy, to nie ma dowodów na to, że jest on wchłaniany przez skórę ani że ma właściwości przeciwbólowe. W rzeczywistości założenie jednego z tych naszyjników na dziecko może wyrządzić więcej szkody niż pożytku.

Jak to? Niemowlęta uwielbiają wkładać do buzi różne rzeczy (smoczki, palce u stóp, karmę dla psów, w zasadzie wszystko w zasięgu ręki), co oznacza, że ​​naszyjnik z koralików sprzedawany przez sklep zawieszki z bursztynu stwarza poważne ryzyko zadławienia.