Izolacje natryskowe pianką PUR w świetnej cenie!

Oprócz materiału płytowego lub płatów izolacyjnych możliwe jest również ocieplenie dachu materiałami izolacyjnymi w formie luźnego wypełnienia, które są wdmuchiwane lub natryskiwane na dach. Zaletą jest to, że konstrukcja dachu zostaje całkowicie wypełniona i unika się mostków termicznych. Często stosowanymi przykładami tego typu izolacji dachu są: pianka poliuretanowa na izolacje natryskowe pianką PUR, izolacja celulozowa oraz natryskiwana wełna szklana.

Pianka PUR z której wykonuje się izolacje natryskowe pianką PUR posiada doskonałe właściwości izolacyjne. Największą zaletą pianki PUR jest to, że doskonale uszczelnia ona wszystkie spoiny i szczeliny w dachu, dzięki czemu nie będziesz mieć do czynienia z mostkami termicznymi.

Wadą jest jednak chwilowa uciążliwość zapachowa po aplikacji – izolacje natryskowe pianką PUR mogą być szkodliwe. Zapach izolacji natryskowej pianką PUR można porównać do silnego zapachu farby. Kolejną wadą jest to, że PUR przykleja się do wszystkich materiałów budowlanych. Nie będziesz mógł ponownie wykorzystać tych materiałów w przyszłości.